Välj ditt språk

Enhörna Gospelkör

I backspegeln

Ännu en fantastisk kväll i Stockholms konserthus. Denna gång var det med Kirk Franklins musik och texter. Men det fanns mycket annat som också hände i kulisserna som aldrig publiceras om det inte vore här. På bilden till höger får Eva Gudén sin 60-års present på pendeltåget.

Britt tog även några stämningsbilder från läktaren så varför inte bjuda på dem. Lunchen intogs i Kungshallen och det går bara inte förstå hur en så kokande kitell av människor, ytterkläder, barnvagnar och exotiska rätter kan smaka så gott - helt obegripligt!

Vi tvingade sedan Britt att jogga till pendeltåget - vi tänkte oss inte för - Britt's kommentar var "vet inte när jag sprang så här långt sist...."

Kontakta oss

Missionshuset, Stjärna 44,
151 50 Enhörna
Postadress, c/o Sevén, Norrlöts Gård 3,
151 96 Enhörna

  • Föreståndare Ann-Charlotte Sevén   070 94 15 904

  • Ordförande Anna Rosell   070 2332195

  • Vicevärd Olle Sevén   070 862 41 75

  • Enhörna Gospelkör Ewa Larsson  070 250 10 04

Ekonomi

Vi är tacksamma för alla bidrag som hjälper oss att fortsätta driva vår verksamhet.
Nedan finns församlingens Bankgironummer och Swishnummer.

    •  BankGiro  733-5409

    •  Swish       123 131 35 76

Avgift för varje Swish transaktion är 2 SEK vilket dras från överförd summa.

Kurser

Alpha är en grundkurs i kristen tro med föredrag och samtal. Du kan komma hungrig och med dina frågor kring kristen tro. Efter måltid är det dags för föredrag och samtal. Kontakta Göran Rosell för information och anmälan.

  •  0706 18 65 52

Beta, Gamma, Delta och Epsilon är alla fortsättningskurser som bygger på det etablerade Alphakonceptet.

GDPR

Din integritet är viktig för oss och utan ditt förtroende har vi svårt att verka aktivt i vårt samhälle och vår bygd. Läs mer om vår policy och hur vi uppfyller GDPR – Dina personuppgifter hos Enhörna Frikyrkoförsamling.

Sök